Prohlášení o přístupnosti

Na oficiálních internetových stránkách Základní školy Fryšták (https://www.zsfrystak.cz) jsou informace uveřejněny tak, aby se s nimi v nezbytném rozsahu mohly seznámit i osoby se zdravotním postižením. Forma uveřejňování informací splňuje požadavky dle § 4 a 5 zákona č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné zprávy a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších
předpisů.

Veškeré texty jsou definovány v relativních jednotkách a je možno libovolně upravovat jejich velikost pomocí standardních nástrojů internetových prohlížečů (Ctrl +, Ctrl -, Ctrl posun kolečkem myši). Stránky jsou jednoduše ovladatelné, informace jsou sdělovány jednoduchým jazykem a srozumitelnou formou.

Webové stránky jsou tvořeny v redakčním systému Joomla. Joomla je Open Source redakční systém (anglická zkratka CMS) a je licencován pod GNU General Public Licence. Výstupem Joomla je HTML, CSS kód, Java Script.

Uspořádání a ovládání stránek je navrženo tak, aby stránky byly přístupné i v alternativních prohlížečích (Opera, Mozilla, FireFox, Safari ...). Návrat na titulní stránku je možný z kterékoliv stránky přes odkaz v levé části navigační lišty. Pro usnadnění orientace je
k dispozici Mapa webu, která je dostupná z kterékoliv stránky přes odkaz v pravé části navigační lišty.

Informace prezentované v jiných formátech

Na našich stránkách jsou informace nabízeny i v podobě dokumentů formátu PDF, a to zejména z důvodu formátování, nebo jsou příliš velké, proto doporučujeme jejich stažení. K prohlížení těchto dokumentů je možné zdarma stáhnout program Acrobat Reader.
V některých webových prohlížečích je integrována aplikace jež slouží k prohlížení tohoto formátu. Grafické dokumenty jsou ve formátech JPG, GIF, PNG.

Kontakt na správce stránek

Vaše případné náměty či informace o problémech při zobrazování těchto stránek nebo připomínky týkající se obsahu webu, důvodná podezření, že stránky nesplňují požadavky § 4 a 5 zákona č. 99/2019 Sb. můžete psát na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..